Як все починалось

«Театр-студія «Пігмаліон» був створений в травні 2017 році молодими людьми, які раніше грали в інших театрах – Богданом Самойловим та Анною Кульковою.
У складі театру актори з досвідом гри в різних молодіжних та волонтерських театрах, а також новачки, які виявили бажання стати частиною мистецької формації. Наші актори окрім театру, займаються іншими видами мистецтв: літературою, хореографією, музикою. При Театрі також є музичний колектив, який виконує різні пісні, в тому числі авторські.
Одразу після створення колектив почав активно працювати над виставою «Хлопчик-Укропчик» за мотивами казки Олександра Виженка. У підгтовці вистави нам сприяли та допомагали сам Олександр Виженко, Центр мистецтв «Арт-простір» та Соціальний проект «Ми-це місто». За декілька місяців ми підготували декорації, пошили костюми та, звісно, відрепетирували виставу.
І вже у вересні ми показали прем’єру спектаклю нашим глядачам. Показ відбувся в Запорізькому Обласному центрі молоді. Після цього Хлопчик-Укропчик вирушив у мандрівку. З ним познайомились відвідувачі Художнього музею та фестивалю Запорізька книжкова толока. Випробувавши свої сили на таких великих майданчиках, – ми відправились до запорізьких шкіл аби розказати про відважного героя маленьким школярам.

Чому ми називаємось "Пігмаліон"

У грецькій міфології Пігмаліон — це скульптор, котрий зі слонової кістки зробив статую дівчини Галатеї. Вона була настільки чарівна, що скульптор закохався у своє творіння. Зворушена такою любов’ю богиня кохання Афродіта оживила скульптуру.

Не оминув цю легенду відомий англійський письменник Бернард Шоу. Але він показав цю історію через призму англійського суспільства. У 1912 році Бернард Шоу написав п’єсу “Пігмаліон”. Вона розповідає про професора фонетики, який уклав парі зі своїм другом. За умовами парі за шість місяців він повинен навчити квіткарку вимові та манерам, прийнятим у вищому суспільстві та на світському прийомі зуміти представити її як герцогиню. Врешті, після навчання та наполегливої роботи над собою, – дівчина змінюється та перероджується. Вона стає зовсім іншою людиною.
Так і актори театру. Під час репетицій та гри у спектаклях вони змінюються, зростають над собою та перероджуються. Так відбувається становлення акторів.
В тому числі і акторів Театру-студії “Пігмаліон”.

Наші виступи

З вересня по грудень Театр-студія «Пігмаліон» 8 разів показав виставу «Хлопчик-Укропчик». Її переглянули близько тисячі глядачів, переважна більшість з яких – діти.
У 2018 році ми продовжили знайомити глядачів з казкою «Хлопчик-Укропчик». Презентували спектакль у Книгарні «Є», а також на «Національному фестивалі».
Але наш театр живе не лише виставою. Під час репетицій ми працюємо над вдосконалення акторської гри та розвитком творчих здібностей. А також готуємо для показу інші вистави, літературно-музичні перформанси та інші заходи для різних аудиторій (діти, молодь, дорослі).
Театр-студія «Пігмаліон» сприяє популяризації творчості сучасних українських письменників. Ми співпрацюємо з письменниками, драматургами, митцями та іншими творчими діячами. Учасниками «Театру-студії «Пігмаліон» можуть стати молоді люди, котрі прагнуть вивчати акторську майстерність, розвивати свої творчі здібності, працювати над собою та над створенням вистав і інших заходів.