Як музика впливає на нашу продуктивність

Як музика впливає на нашу продуктивність?

Складно оцінити, скільки місця в нашому житті займає музика. Навіть якщо ви спеціально не прагнете слухати її, вона все одно десь поруч: магазини, маршрутки, люди у величезних навушниках, які поширюють музичні хвилі на 3 метри попереду і позаду себе … Та що вже там, наш день часто починається саме з музики : нас будить улюблена мелодія на будильнику або сусіди вирішують влаштувати музичний марафон з раннього ранку.

Дослідження про вплив музики на продуктивність роботи:

1) Пару років тому британські вчені з’ясували, що 90% хірургів слухають музику під час проведення операції. Це створює більш спокійну атмосферу, допомагає впоратися зі стресом. З музичних жанрів хірурги вважають за краще рок, поп і класику.

2) Дослідження, проведене в Університеті Віндзора (Канада), було направлено на з’ясування того, як впливає музика на роботу розробників програмного забезпечення і веб-дизайнерів. За результатами: без фонової музики айтішникам потрібно більше часу на виконання завдання. А слухаючи музику, вони проявляли підвищену працездатність і інтерес до поставлених завдань.

3) Чи проводилися численні експерименти, метою яких було з’ясувати, як музика впливає на працівників промислових підприємств. За результатами: використання фонової музики при виконанні завдань значно підвищує продуктивність робітників, та й самі вони відчувають себе менш втомленими після важкого трудового дня. Музика змогла конкурувати навіть з шумом заводського обладнання.

Чим музика корисна на роботі:

1) Музика – порятунок від галасливих колег

Дуже часто буває, що люди, які співіснують в одному робочому просторі, заважають один одному працювати.
Можна легко вирішити цю проблему – улюблена музика в навушниках буде ідеальним рішенням.

2) Музика приносить задоволення

Більшість людей, без сумніву, люблять свою роботу, але у всіх бувають такі моменти, коли потрібно займатися нудно-рутинними справами, наприклад складанням щомісячного звіту. У такі моменти наш робочий день схожий на каторгу, задоволення при цьому ми явно не відчуваємо. Якщо подивитися на цю ситуацію з фізіологічної точки зору, в нашому організмі не вистачає дофаміну – гормону задоволення. Вчені з’ясували, що, коли ми слухаємо улюблену музику, в нашому мозку виробляється цей гормон. Так що розправтеся з нудним завданням із задоволенням і без матеріальних витрат.

3) Музика – панацея при монотонному праці

Якщо ви займаєтеся монотонною роботою, то музика позбавить вас від нудьги і сонливості. Музика буде сприяти збільшенню вашої енергійності, ви зможете виконати більше завдань за той же час.

4) Творчим людям слухати обов’язково!

Чи помічали ви коли-небудь, що люди творчих професій (журналісти, дизайнери і т. Д.) дуже люблять працювати в кафе або в вільних просторах? У таких закладах дуже часто фоном грає ненав’язлива музика, а іноді можна навіть почути і живі акорди. Творчі люди черпають з музики натхнення, вони завжди підсвідомо тягнуться до музичних місцях.

Події

Театр-студія «Пігмаліон» презентував перформанс  «І знову серпень»

Театр-студія «Пігмаліон» презентував перформанс  «І знову серпень». Ми підготували новий перформанс за новелою запорізької письменниці Ганни Лупинос.

Театр-студія “Пігмаліон” в інтернаті зіграв інтеграційну виставу

Театр-студія "Пігмаліон" в інтернаті зіграв інтеграційну виставу. Ми знову повернулися до малечі загольноосвітньої санаторної школи-інтернату № 7.