Театр-студія “Пігмаліон” влаштував захід, присвячений творчості Адама Міцкевича

Театр-студія “Пігмаліон” влаштував захід, присвячений творчості Адама Міцкевича

Поділитись:

Мистецький захід до Дня народження Адама Міцкевича

У Центрі Національних культур "Сузір'я" відбувся мистецький захід, присвячений творчості Адама Міцкевича. Одними із організаторів виступив "Театр-студія "Пігмаліон".

Відвідувачі заходу познайомились з біографією Адама Міцкевича. А також з його творами. У виконанні акторів нашого театру звучали вірші письменника мовою оригіналу та в українських перекладах. Глядачі мали змогу почути ліричні вірші Адама Міцкевича та поезії з циклу «Кримські Сонети», які він написав під враженнями від відвідування Криму у 1825 році.
У мистецькому заході, присвячному 220-річниці з Дня народження Адама Міцкевича також взяли участь представники Польського національно-культурного товариства «Radość» та інших товариств міста.

 

Адам Міцкевич

Адам Бернард Міцкевич — один із найвидатніших польських поетів, засновник романтизму у польській літературі, діяч національно-визвольного руху. У Західній Європі його порівнюють з Байроном та Ґете. Також його вважають національним героєм Польщі.
В основному відомий як автор поетичної новели «Дзяди» та національного епосу «Пан Тадеуш».
Поезією Адама Міцкевича захоплювався сам Тарас Шевченко, який читав його твори в оригіналі. В Україні творчість польського письменника стала відома з 20-30-х років XIX. Його перекладали: Петро Гулак-Артемовський, Левко Боровиковський, Опанас Шпиговський, а згодом: Іван Франко, Леся Українка, Максим Рильський, Микола Бажан, Андрій Малишко, Іван Драч та інші.

Вивченню творчості Адама Міцкевича свою роботу присвятили літературознавці з усього світу.

 

Цікавинки