“Театр-студія “Пігмаліон” влаштував мистецький захід до Дня Польської конституції

“Театр-студія “Пігмаліон” влаштував мистецький захід до Дня Польської конституції

Поділитись:

Історична подорож до витоків свята

День конституції – особливе свято для поляків. На честь нього поляки в усьому світі влаштовують багато різноманітних заходів. Наш театр завжди підтримує мультикультурні з’язки та з радістю пропагує, окрім української також культуру та мову різних національних спільнот, в тому числі польську. Наш мистецький захід ми в Центрі національних культур «Сузір’я». Присвятили його не тільки Дню Польської Конституції, а й Дню прапора, який поляки відзначали напередодні 2 травня.

 

Програма заходу

Аби гості нашого заходу більше дізналися про польський прапор ми підготували для них коротку розповідь про цей державний символ. Як відомо, Польський прапор має два кольори - білий і червоний. У геральдиці білий колір (срібло) означає моральні, духовні цінності і бездоганну чистоту; червоний колір - символ вогню, мужності і відваги.
Вже після знайомства з польським прапором PR-директорка нашого театру Анна Кулькова продовжила розповідати про польську конституцію.

Перша польська конституція була прийнята 3 травня 1791 року. Вона унікальна, адже, -
це перша конституція у Європі, і друга у світі. Поляків випередили лише американці, а от французи прийняли свою конституцію на чотири місяці пізніше. Над створення документа протягом 32 місяців працювали король Станіслав II Август Понятовський, великий маршалек литовський Ігнатій Потоцький та князь, священник і філософ Хьюго Коллонтай. Автори вважали, що уряд повинен служити на благо усієї нації.
- Цей документ був відображенням духу польського народу. Нажаль, ця Конституція діяла лише 19 місяців. Після розділу держави між Прусією, Росією та Австрією пам’ять про конституцію допомагала польскому народу не втрачати віри у те, що колись він стане вільним та незалежним, — зазначає директор та режисер «Театру-студії «Пігмаліон» Богдан Самойлов. — Ми вирішили розповісти запоріжцям про Польську конституцію, бо в нашому місті живе багато людей, що мають польське коріння. Такі, навіть, є в нашому театрі. Ми дуже любимо та поважаємо польську мову і культури. В нашому репертуарі є українсько-польська вистава “Сон Шевченка”. Також у співпраці з Польським національно-культурним товариством “Радість” ми проводили вже мистецькі заходи, присвячені Дню Незалежності Польщі, польському поету Адаму Міцкевичу та інші.

 

Душа народу – в поезії та піснях

Під час заходу на відвідувачів свята чекала також насичена мистецька програма. Наші актори декламували вірші відомих польських поетів.
Акторка та хореограф театру Лілія Ніколайчук під акомпонемент директора та режисера Богдана Самойлова виконала пісню «Bo wsyzscу polacz to jedna rodzina». Також вони разом з арстисткою козацького ансамблю пісні і танцю «Запорожці» Запорізької обласної філармонії Світланою Малюкової заспівали відому пісню «Hej, sokoły».
Вона досить відома на території України як саундтрек до польського фільму за однойменним твором Генріка Сенкевича «Вогнем і мечем». Також Світлана Малюкова заспівала зворушливу пісню зі свого репертуару «Кедь ми прийшла карта».
Мистецький захід ми провели у дружній атмосфері у привітному Центрі національних культур «Сузір’я», де вже неоднаразово виступали зі своїми виставами та проводили інші заходи.

 

Слово від наших партнерів

— Ми підготували невеличку добірку літератури про історію та конституцію Польщі. А завдяки артистам театру ми на деякий час ніби перенеслися до самої Польщі. Ми відчули атмосферу цього свята, — зазначила керівниця Центру Національних культур «Сузір’я» Ольга Назаренко. - Думаю, всі, хто відвідав захід більше дізналися про цю державу, і познайомилися з її культурою та ще довго мали гарний святковий настрій. Приємно, що було багато молоді, багато людей середнього віку, це дуже добре, що вони цікавляться культурою дружньої до нас країни.

 

Цікавинки