Прем’єра перформенсу «Тримай мене за руку»

Прем’єра нового театрального жанру

В Запорізькій обласній універсальній науковій бібліотеці  наш Театр-студія «Пігмаліон» показав прем’єру перформенсу «Тримай мене за руку». Показ відбувся в рамках презентації двотомного видання “Антологія творів письменників запорізьких літоб’єднань початку ХХІ сторіччя”. Взяти участь у заході нас запросила голова Літературного об’єднання імені Гайдабури Ганна Лупинос.

Передісторія твору

Ми не випадково обрали перформенс для показу на цьому заході.  Адже він  поставлений за однойменним твором нашої PR-директорки та драматурга Анни  Кулькової, творчій псевдонім якої  – Повітряна А.  Доречі, це есе також увійшло до числа творів, надрукованих в антології.

 

 

 

Есе «Тримай мене за руку»  Анна Кулькова написала ще у 2014 році. Перший, російськомовний, варіант твору був надрукований на сайті Запорізької обласної організації Національної спілки журналістів України, до якої авторка входить з 2015 року.

Протистояння душі і тіла

«Тримай мене за руку» – це перформенс з елементами хореографії та пластики, а також  – театру тіней.

В ньому грають три актори, в тому числі директор та режисер театру Богдан Самойлов та авторка твору.

 

У виставі перед глядачами постають марення та блукання  душі, яка прагне знайти спокій та злитися з космічною безмежністю. Вона легка, чиста, сповнена мрій та прагнень.

В той же час,  її тримає  важке, зранене болем тіло, прикуте до землі. Воно відчуває біль та жах,  прагне злитися зі своєю душею та прокинутися від важкого сну – вмирання.

Ще одна ниточка, яка тримає душу та не дає їй відлетіти, – теплі доторки людини, яка її кохає… Чоловік не втрачає віри. Він настільки сильно прагне спасіння для своєї коханої, що може входити в її марення. Торкатися безтілесної душі… Він намагається з’єднати дві половинкі цілого – душу та тіло… Та чи вдасться це йому…

«Тримай мене за руку» – це вистава про боротьбу, можна сказати, – про війну життя та смерті, душі і тіла, небесного і земного. А також – це перформенс про кохання, мрії, відданість та силу надії…

Мистецька публіка

У заході взяли участь представники Запорізького осередку Національної спілки письменників України, учасники літературних об’єднань, студенти та шанувальники літератури і театру.

Виставу переглянули, як молоді письменники-аматори, так і майстри красного слова, а також літературознавці, митці.

Прем'єра

Посилання:

Вдячне слово Анна Лупинос

Посилання:

Промо

Посилання:

Запрошення

Посилання:

Цікавинки

Хореограф мюзиклів "Кішки" і "Привид опери» померла в 92 роки

У лікарні Прінсес Грейс в Лондоні померла Джилліан Лінн - британський хореограф-постановник мюзиклів "Кішки" і "Привид опери». Як повідомила BBC з посиланням на її чоловіка актора Пітера Ленда, Лінн померла у віці 92 років...