Театр-студія “Пігмаліон” показав “Сон Шевченка”

Театр-студія “Пігмаліон” показав “Сон Шевченка”

Поділитись:

У пошуках натхнення

175 років тому Тарас Шевченко ступав Запорізькою землею та дихав повітрям сакральної Хортиці. Саме до цієї дати Театр-студія «Пігмаліон» створив двомовну драматичну виставу «Сон Шевченка». У ній герої говорять українською та польською мовами. Виставу готували декілька місяців. Обрати саме історію життя українського Кобзаря нас надихнув фільм Володимира Денисенка «Сон».

Переглянувши його, ми зрозуміли, що у біографії Тараса Шевченка сховано багато загадок та подій, які вплинули на всю долю письменника. Ми бажали показати глядачам справжнього Шевченка, не тільки як борця за волю, а й як зляканого хлопчика, мрійливого та закоханого юнака, натхненного художника та людину, яка не поступається своїми принципами.

Сценарій та герої

Наша сценаристка Анна Кулькова написала сценарій вистави. Аби достовірно описати події життя письменника: читала різні біографічні документи та матеріали. Так, впевнилась, що героїня фільмуВ. Денисенка -Ядвіга Гусиковська - справжня історична постать. З нею Тарас Шевченко познайомився у Вільно у 16 річному віці. Тоді, ця елегантна та вишукана полька не тільки запалила у серці письменника кохання, а й зародила в ньому думки про волю. Саме вона навчила його польській мові, познайомила з творчістю Адама Міцкевича та надихнула на подальшу боротьбу за свободу. Тому у нашій виставі ми вирішили показати історію їхніх стосунків, які нажаль закінчилися драматично. Героям довелося розлучитися назавжди.
Роль Тараса Шевченка у виставі зіграв наш режисер Богдан Самойлов. Роль приймав дуже близько до серця, перебував у постійні напрузі, аби передавти весь драматизм долі Великого Кобзаря. Богдан Самойлов зазначає: як втілити образ свого героя відчув одразу, адже з творчістю Шевченка був знайомий з дитинства.
У виставі «Сон Шевченка» багато персонажів. Кожен із них так чи інакше взаємодіє з головним героєм, впливає на його почуття, вибір чи життя взагалі.

Особлива атмосфера

Аби занурити глядачів у атмосферу вистави, під час заміни декорацій у виконанні наших акторів звучали вірші Тараса Шевченка та пісні на його поезії. Особливим елементом спектаклю стали «живі» звуки бандури. Разом з акторами на сцені виступила Наталя Горб, артистка ансамблю бандуристів "Божена" Запорізької обласної філармонії.

Прем’єра:  Одразу дві вистави

Прем’єра вистави “Сон Шевченка» була подвійною. В один день ми показали її двічі. Спочатку у Центрі Національних культур «Сузір’я» Запорізької Обласної універсальної наукової бібіліотеки. А через декілька годин в Запорізькому обласному Художньому музеї. Виставу переглянули десятки глядачів різного віку.

 

Телеканал Z:

Посилання:

Телеканал ТВ-5:

Посилання:

Запорізька регіональна дирекція ПАТ «НСТУ»:

Посилання:

Телеканал Z. Програма «Акценти»:

Посилання:

Телеканал Z. Програма “Культура – це модно!»:

Посилання:

Цікавинки