Театр-студія «Пігмаліон» презентував перформанс  «І знову серпень»

Театр-студія «Пігмаліон» презентував перформанс  «І знову серпень»

Поділитись:

Новий перформанс за новелою запорізької письменниці

Театр-студія «Пігмаліон» взяв участь у новому цікавому проекті.  Ми підготували новий перформанс за новелою запорізької письменниці Ганни Лупинос.

Авторка - член Національної спілки письменників, Національної спілки журналістів, очолює Запорізьке обласне літературне об’єднання імені Михайла Гайдабури.

Напередодні свого ювілею письменниця  запропонувала нам творчу співпрацю. Ми поставили театральну замальовку за мотивами її новели «І знову серпень»  з роману «Теорія Дикого поля. Софія». Творчий вечір відбувся у Запорізькій обласній універсальній науковій бібліотеці. В ньому взяли участь письменники, журналісти, фотографи, митці та громадськість.

У перформансі "І знову серпень", який показав наш Театр-студія "Пігмаліон" грали лише два актори – наші співзасновники Богдан Самойлов та Анна Кулькова.

Артисти показали переживання юної дівчини Софії, її пошуки кохання та себе. Разом з героями постановки глядачі перенеслися у 80-ті роки минулого сторіччя. Вони «побували»  у мальовничому карпатському місті Яремче, в прекрасному Києві та у степовому Запоріжжі.

Унікальну атмосферу створювали чуттєва гра акторів, атмосферна музика та елементи холреографії.

- З Ганною Лупинос наш театр-студія "Пігмаліон" познайомився ще тоді, коли він тільки створювався. Приблизно три роки тому нас запросили на творчій вечір під час зборів літоб'єднання. Цей крок був дуже важливим для нашого розвитку, насамперед, тим, що він занурив нас у дивовижну творчу атмосферу, яку багато років створювали талановиті письменники та поети нашого запорізького краю під вмілим керівництвом Ганни, - рассказывает сооснователь, директор и режиссер общественной организации «Театр-студия «Пигмалион». - Творчим людям потрібен творчий подарунок, тому наш театр вирішив на ювілей письменниці подарувати театральну замальовку на її новелу "І знову серпень", яка входить у збірку "Дике поле". У наших планах зробити повну сценічну версію цієї новели та залюбки показати її нашим глядачам.

«Теорія Дикого поля. Софія» - це роман в новелах. Його Ганна Лупинос написала у соавторстві з письменницею Оленою Красносельською. У 2016 році він був надрукований. Роман перекладений на німецьку мову. Автор перекладу - кандидат філологічних наук, доцент Сергій Вапіров.

 

 

Цікавинки